Julia Quinn könyvei: A Bridgerton család és a többiek

Julia Quinn könyvei: a 10 legjobb – a Bridgerton család és más izgalmas romantikus könyvek

  • Post last modified:2024. június 05.
  • Post category:könyvek

Julia Quinn könyvei napjainkban a romantikus irodalom egyik legismertebb és legkedveltebb alakjává tették őt. Regényei nemcsak szórakoztatóak és érzelmesek, hanem fontos társadalmi kérdéseket is érintenek. Az író könnyed stílusa, humorérzéke és mély érzelmi ábrázolásai különlegessé teszik könyveit, amelyek milliókat vonzanak világszerte. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a legnagyobb magyarországi könyvesbolthálózatok sikerlistái: Julia Quinn könyvei gyakran szerepelnek előkelő helyen a Líra, a Libri és a Bookline eladásait összegző toplistákon.

Az írónő népszerűségének újabb lendületet adott, amikor a Netflix sorozatot készített a Bridgerton-család életét feldolgozó regényfolyamából. Julia Quinn könyvei új generációkat vonzottak a romantikus könyvek világába.

Ahogy Nemere István legjobb könyvei és Náray Tamás könyvei esetében tettük, ezúttal is a Moly könyves közösségi oldal adatbázisában kutatva vesszük sorra Julia Quinn könyvei közül a legjobbra értékelt regényeket.

Vigyázat, a könyvek fülszövege cselekményleírást tartalmaz.

Julia Quinn könyvei
Julia Quinn könyvei: romantikus könyvek a javából

Top 10: Julia Quinn könyvei népszerűség szerint

1. A ​vikomt, aki engem szeretett (91%)

1814 ​is eseménydús szezonnak ígérkezik, de e sorok írójának véleménye szerint ez nem igaz Anthony Bridgertonra, London legkívántabb agglegényére, aki ez idáig semmi jelét nem mutatta házasulási szándékának. És az igazat megvallva, miért is mutatná? Nála jobban senki nem játssza a tökéletes élvhajhászt.

Lady Whistledown társasági lapja, 1814. április

De a pletykalap szerzője ezúttal téved. Anthony Bridgerton nemcsak hogy elszánta magát a nősülésre, de már ki is választotta magának a feleségjelöltet. Az egyetlen akadály a hölgy nővére, Kate Sheffield, a legalkalmatlankodóbb nőszemély, aki valaha londoni bálterembe tette a lábát. A tüzes intrikus megőrjíti Anthonyt elszántságával, hogy megakadályozza a házasságot. De amikor Anthony Bridgerton éjszakánként lehunyja a szemét, Kate igen erotikus álmokban jelenik meg neki. A közvélekedéssel ellentétben Kate biztosra veszi, hogy nem a megjavult szoknyavadászokból lesz a legjobb férj; Anthony Bridgerton pedig a legnagyobb élvhajhász. Kate elszántan védelmezi a férfitól húgát, de fél, hogy éppen az ő szíve sebezhető. Amikor Anthony ajka az ajkához ér, hirtelen attól tart, ő maga sem képes ellenállni ennek a megvetendő élvhajhásznak.

A Bridgerton család életét feldolgozó sorozat második kötete, az A ​vikomt, aki engem szeretett című regény az értékelések szerint Julia Quinn könyvei közül a legjobban sikerült darab.

2. Ami ​Londonban történt (91%)

Miss Miranda Cheever titkos naplója címmel indult Julia Quinn könyveinek újabb világa, a Bevelstoke-trilógia, melynek ez a második része.

Híresztelések ​és pletykák…
London éltető ereje.

Amikor Olivia Bevelstoke-kal közlik, hogy az új szomszédja állítólag megölte a menyasszonyát, egyetlen percig sem hiszi el. De azért nem állja meg, hogy ne kémkedjen a férfi után, biztos, ami biztos. Lecövekel az ablakánál, a függöny takarásában, és csak figyel, és vár… és felfedez egy hihetetlenül érdekes embert, aki határozottan készül valamire.

Sir Harry Valentine a hadügyminisztérium egy unalmas részlegénél dolgozik, ahol a nemzetbiztonság szempontjából fontos dokumentumokat fordít. Bár ő nem kém, megkapta a szükséges kiképzést, így amikor egy gyönyörű szőke nő figyelni kezdi az ablakából, azonnal gyanút fog. És épp, amikor úgy dönt, hogy a lány nem több egy bosszantóan kotnyeles elsőbálozónál, megtudja, lehetséges, hogy Lady Oliviát eljegyzi egy orosz herceg, aki viszont, lehetséges, hogy összeesküvést sző Anglia ellen. Amikor pedig Harryt utasítják, hogy kémkedjen Olivia után, rádöbben, lehetséges, hogy még ő maga is beleszeret a lányba…

3. Sarolta királyné – Egy Bridgerton-történet (90%)

Julia Quinn könyveinek dobogóján a bronzérmes helyen egy közös alkotás áll. A ​The New York Times bestseller szerzője, Julia Quinn és a televíziós úttörő Shonda Rhimes mozgalmas, lendületes és felettébb romantikus regényt írt, amelynek főszereplője a Bridgerton-sorozatból ismert Sarolta királyné és III. György király, az ő szerelmi történetük, valamint, hogy ez a szerelem milyen változásokat hozott a társadalom életében. A regényt a Netflixnek készített Sarolta királyné – Egy Bridgerton történet ihlette.

„Egy korona vagyunk. Az ő terhe az enyém és az enyém az övé…”

1761-ben egy szép szeptemberi napon egy király és egy királyi menyasszony találkozik, életükben először. Néhány óra múlva már házasok.

A német hercegnőként született Sophia Charlotte Mecklenburg-Strelitz gyönyörű, makacs és nagyon, de nagyon okos… nem kifejezetten azok a tulajdonságok, amelyekre a brit udvar vágyott, amikor jövendőbelit keresett az ifjú III. Györgynek. Ám Saroltának nagyon is szüksége volt makacsságára és függetlenségére, mert Györgynek titkai voltak… olyan titkai, amelyek megrengethették volna a monarchia alapjait.

Miután Sarolta új, királynéi szerepében találja magát, meg kell tanulnia eligazodni és előrehaladni a bonyolult udvari politikában… mindeközben a szívére is vigyáznia kell, mert beleszeret a királyba, hiába igyekszik György eltávolítani magától. De mindenekelőtt meg kell tanulnia uralkodni, és megérteni, hogy egy egész társadalom átalakítására kapott hatalmat. Harcolnia kell, de nem magáért, hanem a férjéért és minden új alattvalójáért, akik az ő útmutatását és kegyeit várják. Mert ő már soha nem lesz Charlotte. El kell fogadnia a sorsát, teljesítenie kell kötelességét… Nagy-Britannia és Írország királynéjaként.

4. Tisztességes ajánlat (90%)

Ha a Bridgerton család története is trilógia lenne, ezzel a könyvvel zárulna. A rajongók szerencséjére nem állt meg itt az írónő – mindenesetre ez a történet kiemelkedően jó része, egyúttal Julia Quinn könyveinek negyedik legjobbnak ítélt darabja.

Vajon a hölgy elfogadja, mielőtt éjfélt üt az óra? Sophie Beckett nem is álmodta volna, hogy bejuthat Lady Bridgerton álarcosbáljára, és ott a mesebeli herceg várja! Bár gróf leánya, Sophie-t gonosz nevelőanyja szolgálósorba kényszerítette. De ezen a bálon a fess és elképesztően szép Benedict Bridgerton ölelésében keringőzve hercegnőnek érzi magát. Sajnos azonban a varázslatnak éjfélkor véget kell érnie.

Ki ez a páratlan hölgy? A varázslatos báli éjszaka óta Benedict Bridgerton másra sem tud gondolni, mint a ragyogó jelenségre, aki ezüstszín ruhában jelent meg a bálon, és aki miatt vakká vált más nők szépsége iránt… talán csak egy szép, és furcsán ismerős szobalány iránt érez vonzalmat, akit a legkínosabb helyzetből szabadít ki. Megfogadta, hogy megkeresi a titokzatos ezüstruhás hölgyet, de a szép és kedves szobalány közelségében ez a fogadalma gyengének bizonyult. Ha neki adja szívét, vajon eljátssza-e esélyét a mesébe illő szerelemre?

5. Csókja megmondja (90%)

Igen, még mindig Bridgertonék, ők foglalják el Julia Quinn könyvei toplistájának ötödik helyét is. A Csókja megmondja a sorozat hetedik része.

A ​HŐS
Gareth St. Clair bajban van. Apja, aki megveti őt, elhatározta, hogy tönkreteszi a St. Clair-birtokot, hogy nyomorba döntse őt. Gareth egyetlen öröksége egy családi napló, amiben talán családi titkokról írnak… és ez lehet jövője nyitja. Csak az a probléma, hogy a szöveg olaszul íródott, mely nyelvet Gareth a legkisebb mértékig sem beszéli.

A HŐSNŐ
Az előkelő társaság egybehangzóan állítja, hogy Hyacinth Bridgerton kisasszonyhoz senki nem hasonlítható. Pokolian okos, rémesen szókimondó, és Gareth szerint valószínűleg csak kisebb dózisokban elviselhető. De van benne valami… valami bájos és bosszantó… ami megragadja a figyelmét, és nem ereszti.

SZEGÉNY MOZART ÚR
Valószínűleg éppen forog a sírjában, amikor Gareth és Hyacinth találkozik az évente megrendezett Smythe–Smith-zeneesten. Hyacinth jó hírű lány; az, hogy Gareth St. Clair társaságában látják, meglehetős merészség, de jól érzi magát a társaságában és felajánlja, hogy lefordítja a naplót, bár olasztudása nem egészen tökéletes. De ahogy beveszik magukat a titokzatos szövegbe, rájönnek, hogy a válaszok, amelyekre oly régóta várnak, nem a naplóban vannak… egymásban találják meg… és semmi sem olyan egyszerű – vagy olyan bonyolult –, mint egyetlen, tökéletes csók.

6. Mr. ​Bridgerton csábítása (89%)

Julia Quinn könyvei: Mr. Bridgerton csábítása

Mindenki tudja, hogy Colin Bridgerton a legelbűvölőbb férfi egész Londonban.

Lady Whistledown társasági lapja, 1824. március

Penelope Featherington titokban imádta legjobb barátnője bátyját, már… nos, már egy örökkévalóságnak tűnő ideje. Miután fél életét azzal töltötte, hogy távolról csodálta Julia Quinn könyveinek egyik markáns szereplőjét, Colin Bridgertont, és azt hiszi, mindent tud róla, mígnem véletlenül megismeri a férfi legféltettebb titkát…

Colin Bridgertonnak elege van abból, hogy a társaság csak üres fejű szépfiúnak tartja, elege van az élet soha véget nem érő egyhangúságából és legfőképp elege van abból, hogy mindenki folyton a hírhedt pletykalapszerző Lady Whistledownnal foglalkozik, aki soha egyetlen lapszámban sem hagyja őt említés nélkül. De amikor Colin hazatér külföldi útjáról Londonba, rájön, hogy életében már semmi sem ugyanaz, mint volt… különösen Penelope Featherington változott meg.

7. Tíz ​dolog, amit szeretek magában (89%)

A Bevelstoke-trilógia is igen jól sikerült, hiszen Julia Quinn könyveinek top 10 listáján a most szóban forgó (egyébként harmadik) rész is szerepel. A kötet történetét tíz pontban foglalhatjuk össze úgy, hogy még mindig nem spoilereztünk semmit annyira, hogy ne érné meg elolvasni a könyvet.

1. Sebastian Grey ördögien jóképű csirkefogó, akinek van egy titka.
2. Annabel Winslow a családja szavazata alapján az a Winslow, aki leginkább hajlamos kimondani, amit gondol, és az a Winslow, aki leginkább hajlamos elaludni a templomban.
3. Sebastian nagybátyja Newbury őrgrófja, és ha meghal anélkül, hogy örököst nemzene, Sebastian örököl mindent.
4. Lord Newbury gyűlöli Sebastiant, és bármit megtenne, hogy ezt megakadályozza.
5. Lord Newbury meg van győződve arról, hogy Annabel a megoldás minden problémájára.
6. Annabel nem akar hozzámenni Lord Newburyhez, különösen, amikor megtudja, hogy valaha volt egy kis románca a nagyanyjával.
7. botrányos,
8. élvezetes és
9. nagyon pajzán, és a végeredmény:
10. boldog befejezés.

8. Egy ​csók… és minden más (89%)

Az értelemszerűen négy kötetből álló Smythe-Smith kvartett harmadik része sokak szerint a legjobban sikerült. A Schildkröte megmondja című blog szerzőjének szavaival élve: mint egy zenei darabnál, az első rész figyelemfelkeltő, a második részben elmélyül, a harmadik adja meg a lendületet és a negyedik a lecsengést. Íme Julia Quinn könyveinek újabb izgalmas kötete.

Az ​úr a hölgyről: tudálékos, bosszantó nőszemély. Hugh Prentice-nek sosem volt türelme a teátrális nőkhöz, és ha Lady Sarah Pleinsworth valaha tudta is, mit jelent a szerény és visszahúzódó mint pozitív női tulajdonság, e becses magatartás gyakorlásáról minden jel szerint elég régen lemondott. Az sem számítana, ha Hugh időközben megszokná olyannak, amilyen, és elnézné neki ezen súlyos hiányosságát. A briliáns matematikusnak ugyanis egy esztelen párbaj következtében megsérült a lába, és emiatt nem tud futni, lovagolni és keringőzni sem. Soha nem udvarolhatna egy olyan hölgynek, mint Sarah, arról pedig végképp nem álmodhatna, hogy feleségül veszi.

A hölgy az úrról: egészen egyszerűen őrült. Sarah sosem bocsátotta meg Hugh-nak a három évvel korábban vívott párbajt, amelynek következtében unokabátyja száműzetésbe kényszerült, amivel kis híján az egész családot tönkretette. Az sem számítana, ha meg tudná bocsátani neki ezt. Nem a sérült járása miatt képtelen elviselni a társaságát, a személyiségét tartja abszolút kiállhatatlannak. Ám amikor kénytelenek egy hetet egymás társaságában tölteni, mindketten rájönnek, hogy az első benyomás nem mindig megbízható. És amikor egy csókból kettő lesz, és három és négy, a matematikus elveszti kiváló számolási képességét, a hölgy pedig életében először nem talál szavakat.

9. Hogyan ​fogjunk márkit (89%)

A LÁNY MEGPRÓBÁLJA KÖVETNI A SZABÁLYOKAT…

Amikor Elizabeth Hotchkiss munkaadója könyvtárában a Hogyan fogjunk márkit egy példányára bukkan, biztos benne, hogy valaki otromba tréfát űz vele. Tudja, hogy kénytelen férjhez menni, hiszen három kisebb testvérét el kell tartania. De vajon ki az, aki kitalálta, mennyire fontos ez neki? A csábítás kézikönyve lehet a megoldás, abból semmi baj nem származhat, ha belenéz egy kicsit.

…ÁM A FÉRFINAK SAJÁT SZABÁLYAI VANNAK

James Sidwellt, azaz Riverdale márkit azért hívatta magához a nagynénje, mert az idős hölgyet zsarolja valaki. Jamest úgy mutatja be, mint az új jószágigazgatót, akinek első számú gyanúsítottja éppen Elizabeth, a néni társalkodónője. A férfinak felkelti az érdeklődését a vonzó ifjú hölgy a különös kézikönyvével, és felajánlja, hogy segít neki férjet találni, azaz megengedi, hogy rajta próbálja ki a csábítás trükkjeit. Amikor azonban a próba túlságosan is jól sikerül, James tudja, csak egyetlen szabály létezik: Elizabeth menjen férjhez az ő márkijához.

10. És boldogan éltek (88%)

Julia Quinn könyvei mindig bővülhetnek Bridgertonék újabb történetével. Még akkor is, miután befejezte a sorozatot. Merthogy Az olvasók nyolc könyvön át nevettek, sírtak, szerették őket. De többet akartak. Ezért az olvasók azt kérdezték a szerzőtől: Mi történt azután? Simon elolvassa apja leveleit? Francescának és Michaelnek végre lesz gyermeke? Ki nyeri a Pall Mall-visszavágót? A „Vége” tényleg a történet végét jelenti? Ebben a kötetben Julia Quinn nyolc érdekes, mulatságos, szívmelengető „második epilógust” írt, és egy bónusz történetet nem másról, mint magáról a bölcs és szellemes matriarcháról, Violet Bridgertonról. Ismerjék meg újra a Bridgerton család tagjait… Mi történt velük?

Julia Quinn könyvei: főszerepben a Bridgerton család
Julia Quinn könyvei: főszerepben a Bridgerton család

Julia Quinn könyvei: a Bridgerton könyvek sorrendje

  1. A herceg és én
  2. A vikomt, aki engem szeretett
  3. Tisztességes ajánlat
  4. Mr. Bridgerton csábítása
  5. Sir Phillipnek szeretettel
  6. Rossz kor
  7. Csókja megmondja
  8. Esküvő lesz
  9. És boldogan éltek
  10. Sarolta királyné
  11. Lady ​Whistledown további megfigyelései

Julia Quinn könyvein túl: élete, stílusa, hatása

Julie Pottingerként született, jelenleg Julie Cotler az igazi neve, de mindenki csak Julia Quinn néven ismeri. Az amerikai író ezen a néven jegyzi ugyanis bestsellereit. Julia Quinn könyvei különösen a történelmi romantikus könyvek terén tették őt híressé.

1970. január 12-én született New Yorkban, intelligens és tehetséges gyerek volt. Szülei nagy hangsúlyt fektettek az oktatásra, ami később meghatározta életútját. Quinn a Harvard Egyetemen végzett művészettörténészként. Egyetemi évei alatt ismerkedett meg a romantikus könyvekkel, amelyek világa rövid időn belül szenvedélyévé vált. Az egyetem után a Yale Orvosi Iskolába is beiratkozott, ám írói karrierje gyorsan beindult, így végül az orvosi pályát nem folytatta.

Julia Quinn férje, Paul Pottinger orvos, két gyermekük van. Quinn gyakran hangsúlyozza a családja fontosságát, és hogy milyen nagy szerepet játszik a támogatásuk a sikerében. Az író aktív a közösségi médiában is, ahol rendszeresen kapcsolatba lép rajongóival, válaszol a kérdéseikre és megosztja gondolatait az írással és az élettel kapcsolatban.

Julia Quinn könyvei közül az első a sorban a Csudajó (Splendid) című regény. Eredeti nyelven 1995-ben jelent meg, és azonnal nagy sikert aratott. A kötet egy amerikai örökösnő történetét meséli el, aki álnéven belép az angol arisztokrácia világába, és természetesen szerelembe esik. A Csudajó sikere megalapozta Quinn helyét a romantikus könyvek világában, és lehetővé tette számára, hogy teljes munkaidőben az írásra koncentráljon.

A Bridgerton-könyvek

Julia Quinn könyvei közül a legismertebb a Bridgerton-család sorozat, amely nyolc testvér és az őket körülvevő társaság életét követi nyomon a 19. századi Londonban. Az első kötet eredeti nyelven 2000-ben jelent meg. A herceg és én (The Duke and I) Daphne Bridgerton történetét meséli el, aki egy házassági szerződést köt egy herceggel, hogy elkerülje a nem kívánt udvarlókat. A sorozat minden egyes része egy másik Bridgerton testvérre koncentrál, bemutatva szerelmi történetüket és kalandjaikat.

A sorozat egyedi vonása, hogy bár történelmileg igyekszik hű maradni a korszakhoz, Julia Quinn könyveiben könnyed és modern nyelvezetet használ, ami rendkívül vonzóvá teszi a mai olvasók számára. Az író különösen ügyel arra, hogy minden karaktere mély és árnyalt legyen, ami különleges dinamikát és érzelmi mélységet kölcsönöz a történeteknek.

A Bridgerton-család sorozat hatalmas lendületet kapott a Netflix adaptációjával, amely 2020-ban debütált. A sorozat producere A Grace klinika és a Botrány című sikersorozatokat jegyző Shonda Rhimes. Az adaptáció hűen követi Julia Quinn könyveit, miközben modern és sokszínű szemléletet hoz be a történelmi környezetbe.

Karakterek és témák

Julia Quinn könyveiben a karakterek közötti kapcsolatok állnak a középpontban. Az író mesterien ábrázolja a romantikus és családi kötelékeket, különös figyelmet fordítva a karakterfejlődésre és az érzelmi bonyodalmakra. Quinn szereplői gyakran erős, független nők, akik saját sorsukat irányítják, és akik intelligens, humoros és érzelmes módon navigálnak a társadalmi elvárások és személyes vágyaik között.

A családi kötelékek is fontos szerepet játszanak Julia Quinn könyveiben. A Bridgerton család dinamikája különösen érdekes, hiszen a testvérek közötti szeretet és támogatás kulcsfontosságú eleme a történeteknek. Ez a meleg és támogató családi környezet különösen vonzó az olvasók számára, akik gyakran azonosulni tudnak a karakterek problémáival és örömeivel.

Írói stílus és hatás

Quinn írói stílusa könnyed és humoros, ami megkülönbözteti őt a történelmi romantikus irodalom más képviselőitől. A dialógusok életteliek és szellemesek, a cselekmény pedig gyors tempójú és izgalmas. Quinn ügyesen ötvözi a romantikát, a humort és a drámát, így könyvei egyszerre szórakoztatóak és érzelmileg kielégítők.

Az író munkássága nagy hatással volt a romantikus irodalom műfajára. Quinn regényei nemcsak szórakoztatóak, hanem fontos társadalmi kérdéseket is érintenek, például a nők jogait, a társadalmi osztályok közötti különbségeket és a család fontosságát. Az író modern megközelítése és érzékeny ábrázolásai új színt hoztak a történelmi romantikus könyvek világába, és sok követőt inspiráltak.

Julia Quinn könyvei számos elismerést kaptak. Többszörös RITA-díjas író, amely a romantikus könyvek legnagyobb kitüntetése. Könyvei rendszeresen szerepelnek nemhogy a hazai eladási listákon, hanem a The New York Times bestsellerlistáján is, és számos nyelvre lefordították őket világszerte.